Z činnosti hasičů v Humpolci -  duben  2017

V březnu se každoročně účastníme odborné přípravy společně s SDH Košetice a Lukavec při společném výcviku se psy v Želivě. Květa Kasalová jako neúnavná organizátorka připravila ve spolupráci s hasiči několik překvapení. Psi, kteří jsou určení pro plošné a sutinové vyhledávání ukázali co umí, našli zdárně všechny schované figuranty a doprovodný program tvořily různé ukázky první pomoci, ukázka vyprošťování zraněných osob z havarovaného automobilu  a letos nově i divoké tance v podání uměleckého souboru . Na první fotografii jednotka SDH Humpolec poskytuje pomoc zraněné figurantce na sedadle spolujezdce v automobilu. Na vyproštění byla použita hydraulická vyprošťovací souprava z výzbroje jednotky sboru dobrovolných hasičů města Humpolce z vozidla CAS 20 Tatra 815.

Jednotka dobrovolných hasičů města Humpolce byla dále požádána o pokácení poškozených rizikových stromů na parkovišti v ulici okružní  a dále na nově upravené ulici Nádražní ve směru na Hněvkovice. Zde jsme i s pomocí autojeřábu provedli odstranění a likvidaci několika vzrostlých stromů, které svým kritickým ohrožovaly chodce i osobní automobily. Práce jsme provedli v rámci zásahu i výcviku s motorovými pilami.

Další víkend dobrovolní hasiči rovněž nespali  a asistovali pod Vilémovským lomem na ME v autokrosu. Zde jsme zajistili po požární stránce 9 stanovišť na trati v plné zbroji a cisternový zásahový automobil Tatra 815 s posádkou. I přes nepřízeň počasí a neustálý déšť a sníh i při vyhlašování výsledků se akce vydařila. Drobných zásahů hasičů  na trati bylo nespočet a nakonec vše dobře dopadlo a závod byl dokončen. Zásah na stanovišti č.4. viz foto.

Přijďte nás navštívit do parku Stromovka dne 1. června, kde již desátým rokem pomáháme středisku volného času v Humpolci při organizaci dětského dne. Disciplíny dětského hasičského víceboje si budou moci vyzkoušet děti pod dohledem mladých hasičů. Letos navíc parkem zavoní klobásky na grilu a pro případ horkých dnů budeme mít připraveny nealko nápoje a samozřejmě i sladkosti pro nejmenší. Naším partnerem bude opět fa BILLA, provozovna Humpolec, která zajistila odměny pro děti a na místě bude připraven reklamní stan s usměvavými děvčaty. Srdečně zveme i Vás.