AKTUALITY  2018


MIKULÁŠ VE MĚSTĚ:


Mikuláš ve městě. Již od roku 2007 spolupracujeme na organizaci přípravách a průběhu čertovského dne na náměstí v Humpolci. I letos zde pod vedením SDH proběhne akce pro rodiny s dětmi Milukášská nadílka ve městě, kde budeme mít pro děti připravené soutěže a drobné ceny. Pro dospělé připravíme opět stánek s občerstvením. Dovoluji si požádat o spolupráci co nejvíce členů SDH tak abychom všechny potřebné úkoly zajistili v potřebném rozsahu. Sraz ve středu ve 12 hodin na zbrojnici, příprava stanovišt a věcí na stánek. na náměstí od 14 hodin. Díky těm co pomáhají.. :-)

VÝROČNÍ  ČLENSKÁ SCHŮZE :

Termín výroční členské schůze /valné hromady SDH/ Humpolec je stanoven na sobotu 24. listopadu 2018 od 18 hodin. S sebou průkazy a peníze 100 ,- na členské poplatky. K tanci a poslechu hraje kapela Čarový kód. Na čepu bude letos Bernard 11.

Ve stejný termín jsme pozváni i na výroční členskou schůzi spřáteleného sboru SDH Benetice na Třebíčsku.

Stavba stanů na Farmářské trhy:   LISTOPAD 2018

15. a 16. listopadu   od 16 hodin proběhne opět stavba a bourání stanů pro Město Humpolec na Farmářské trhy, které proběhnou v pátek 15.11.   Stany jsou uskladněny na hasičské zbrojnici a bude potřeba jejich doprava na náměstí . Díky všem, kteří chodí pomáhat.  Krejčí P.Výsledky 10. ročníku soutěže O putovní pohár starosty Města Humpolec jspou ke stažení ZDE.

                         Plakáty soutěže a postupně i další dokumenty ke stažení v sekci download hlavního menu.


Pietní vzpomínka na kolegu a kamaráda.

   Vážení, dovolte mi abychom tento měsíc vzpomněli na našeho kolegu a kamaráda, pana Zdeňka Kučírka. Zdeňkovi bylo 32 let, když se svými kolegy, dobrovolnými hasiči z Humpolce, vyrazil dne 1. srpna 1983 k ostrému hasičskému výjezdu do obce Lohenice. Spolu s ním seděli v kabině hasičského vozu Miloslav Beran, Vladimír Trnka, Matoušek Otakar, Josef Krumpl a  Jiří Prokop (+2016). Při této cestě k pomoci ostatním přišel Zdeněk při dopravní nehodě hasičské cisterny u obce Speřice o to nejcennější, o svůj život. Vzpomeňme tedy na našeho kolegu a kamaráda po téměř 35 letech od této smutné tragédie, která postihla náš sbor a zanechala těžké stopy v našich srdcích i rodiny.

Čest jeho památce                                      Výbor SDH v Humpolci.

Zdeněk Kučírek + 2.8.1983

Foto zapůjčeno a zveřejněno s laskavým souhlasem rodiny.


Stavba stanů na Farmářské trhy:

19./20. července od 16 hodin proběhne opět stavba stanů pro Město Humpolec na Farmářské trhy, které proběhnou v pátek 19.7.   Stany jsou uskladněny na hasičské zbrojnici a rovněž i sem se budou po celý rok vracet. /důvodem je rekonstrukce vozovky  u MěKISu/ .  Krejčí P.

Den mužů a matek 2018  - posezení u grilu Smějící se

Vážení hasiči, vážené hasičky, kolegyně, kolegové, kamarádi, dovolujeme si Vás pozvat na oslavy a tradiční posezení u krbu při příležitosti každoročního Dne mužů a matek. Oslava proběhne viz obrázek. Těšíme se na Vaši účast. Občerstvení (klobása, chleba) zajištěno na místě. Na čepu bude Bernard 11 Překvapený.  Účast 24 osob.

Sbor dobrovolných hasičů v Humpolci oslavil 145 let od svého vzniku.

 2. června 2018 oslaví dobrovolní hasiči v Humpolci výročí založení našeho sboru, který se traduje od roku 1873. Jde tedy o jeden ze starších sborů na našem území. 145 let od svého založení si hasiči připomenou 2.6. od 18 hodin ve Spolkovém domě v Humpolci, kde proběhne výroční valná hromada svolaná při příležitosti těchto oslav. Společně si připomeneme začátky vzniku hasičů v Humpolci a i pozdější vývoj až do dnešní doby. O činnosti a vybavení zásahové jednotky pohovoří její velitel Jaroslav Neubauer. Pozváni jsou i starosta Města Humpolec p. Mgr. Jiří Kučera a dále hosté: ředitel HZS Kraje Vysočina plk. Mgr. Jiří Němec , ředitel Územního odboru Pelhřimov plk.Ing. Jiří Hörner a starosta Okresního sdružení hasičů Čech,Moravy a Slezska pan Jan Čekal.

 Společně s Humpoleckými zde zasednou i sbory z Humpoleckého okrsku a dále zástupci spřátelených sborů hasičů z Těškovic /MS Kraj/, Benetic /TR/ a z jižního Rakouska ze Svatého Martina.  Po výroční schůzi následuje společenská večeře a poté bude již volná  taneční zábava pod taktovkou pana Hlouška a jeho kapely. Pro více informací navštivte naše webové stránky www.sdh-humpolec.cz.

Jednatel SDH Humpolec Ing. Pavel Krejčí


Dětský den v Humpolci tentokrát jinde než je zvykem.


4. května - Den Svatého Floriána- patrona všech hasičů


Stavba stanů na Farmářské trhy:

17. května od 16 hodin proběhne letos poprvé stavba stanů pro Město Humpolec na Farmářské trhy, které proběhnou v pátek 18.5.  Je zde změna. Stany jsou uskladněny na hasičské zbrojnici a rovněž i sem se budou po celý rok vracet. /důvodem je rekonstrukce vozovky  u MěKISu/ Díky za pochopení. Krejčí P.


Nástěnka

V sále zbrojnice již je nainstalována magnetická nástěnka pro šíření informací mezi naše starší členy. Budou zde informace o stavbě stanů, zajištění dnů otevřených dveří, rozpis jízd na zalévání atd..


Kroužek mladých hasičů:

Kroužek mladých hasičů při SDH Humpolec dostane od 9.5. nové vedení, jež přispěje ke zkvalitnění práce s dětským kolektivem a připraví členy mladého týmu na ligové soutěže dětí. Součástí kroužku je samozřejmě i sportovní všestrannost a základy turistiky a orientace v přírodě. Více na schůzi SDH. Přihlášky ke stažení v sekci "Download na hlavní straně webu. Předchozímu vedení kroužku děkujeme za celoroční práci s dětmi.


DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2018

Pozvánka na den otevřených dveří. Den otevřených dveří proběhne i na požární zbrojnici SDH Humpolec v uvedeném termínu 3. - 5. května. Pro děti bude připravena výstavka modelů hasičské techniky, výstavka technických prostředků. Příchozí budou moci shlédnout hasičskou techniku dobrovolných i profesionálních hasičů na stanici v Humpolci a projít si vybrané prostory a poznat jak hasiči žijí a pracijí. Dobrovolní hasiči zde budou mít připraveno i malé občerstvení. Pro nejmenší bude opět připraven kreslící koutek a sladké odměny - přijďte nám něco nakreslit :-)
Těšíme se na Vaši účast. Výbor SDH Humpolec. Foto pro připomenutí z roku 2017.

Členy SDH Humpolec žádáme o aktivní přístup při zajištění hladkého průběhu této akce. Za výbor SDH Humpolec Ing. Pavel Krejčí


Sbor dobrovolných hasičů v Humpolci oslaví 145 let od svého vzniku.

 2. června 2018 oslaví dobrovolní hasiči v Humpolci výročí založení našeho sboru, který se traduje od roku 1873. Jde tedy o jeden ze starších sborů na našem území. 145 let od svého založení si hasiči připomenou 2.6. od 18 hodin ve Spolkovém domě v Humpolci, kde proběhne výroční valná hromada svolaná při příležitosti těchto oslav. Společně si připomeneme začátky vzniku hasičů v Humpolci a i pozdější vývoj až do dnešní doby. O činnosti a vybavení zásahové jednotky pohovoří její velitel Jaroslav Neubauer. Pozváni jsou i starosta Města Humpolec p. Mgr. Jiří Kučera a dále hosté: ředitel HZS Kraje Vysočina plk. Mgr. Jiří Němec , ředitel Územního odboru Pelhřimov plk.Ing. Jiří Hörner a starosta Okresního sdružení hasičů Čech,Moravy a Slezska pan Jan Čekal.

 Společně s Humpoleckými zde zasednou i sbory z Humpoleckého okrsku a dále zástupci spřátelených sborů hasičů z Těškovic /MS Kraj/, Benetic /TR/ a z jižního Rakouska ze Svatého Martina.  Po výroční schůzi následuje společenská večeře a poté bude již volná  taneční zábava pod taktovkou pana Hlouška a jeho kapely. Pro více informací navštivte naše webové stránky www.sdh-humpolec.cz, případně nás přijďte osobně navštívit. 


   Dny otevřených dveří na požární stanici Humpolec proběhnou ve dnech 3.-5. května 2018 vždy od 8 do 16 hodin. Využijte tedy tuto možnost a přijďte nás navštívit a poznat práci dobrovolných i profesionálních hasičů na stanici v Humpolci. Rádi Vás přivítáme.

Jednatel SDH Humpolec Ing. Pavel Krejčí


Soutěž O pohár starosty - 10. ročník

Termín soutěže O putovní  pohár starosty Města Humpolec proběhne v sobotu 15.9. 2018 od 19 hodin.Školení řidičů:

Školení profesní způsobilosti řidičů JSDH Humpolec proběhlo na zbrojnici v sobotu 17.2.2018 od 7 hodin.


 ROK  2017   /loňský rok/

Zájezd k hasičům do Benetic

9 členů našeho sboru navštíví v sobotu 2.12.2017 od 18 hodin sbor dobrovolných hasičů obce Benetice u Třebíče. Benetičtí hasiči jsou velkými odběrateli humpoleckého piva Bernard a minulý rok přijeli na návštěvu pivovaru a města Humpolce, při této příležitosti jsme se o ně celý den starali a oni nás nyní pozvali na výroční schůzi. Zájezdu se zůčastní ti , kteří se o ně u nás starali tzn. Krejčí Pavel, Barák  Michal, Papež Jirka, Moravec Lukáš, Svoboda Marek a Martin Maršík, dále Vondráček Toník a Ťoukálek Jaroslav.


BRIGÁDA na úklid a grilování:

Brigáda na uklid pergoly, garáží, šatny, vozidel a zejména stanů a plachet po soutěži proběhne v sobotu 21.10. od 14 hodin. Uklidíme i v sále jako přípravu na výročku. Kdo zůstane do konce , nepřijde o malé občerstvení.


VÝROČNÍ  VALNÁ HROMADA:

Výročka proběhne podle schválení výboru SDH v sobotu 25. listopadu od 18 hodin v sále zbrojnice, S sebou 100 Kč na členský poplatek a průkaz člena SDH Humpolec. Po ukončení oficiální části k poslechu a tanci hraje kapela "Čarový kód". Všichni jsou srdečně zváni. Výbor SDH. Účast na schůzi byla 89 členů.


KROUŽEK MLADÝCH HASIČŮ:

A jak trénuje družstvo našich nejmladších hasičů?

Tak to se můžete podívat na fotky z posledního tréninku v Kejžlici.


STANY FARMÁŘSKÉ TRHY  19. - 20. října 2017 !!!!!

Každý měsíc v jeden ! termín ve čtvrtek a pátek stavíme, vozíme, a bouráme a odvážíme stany na Farmářské trhy pro Město Humpolec.

Scházíme se vždy v 16 hodin na náměstí.   Je potřeba zajistit i řidiče na P V3S a dovoz stanů ve čtvrtek dopoledne a pak před 16 hodinou na náměstí. Odvoz a uklizení stanů na MěKIS v Humpolci pak probíhá po sbourání cca v 16:30 - 17 hodin.

I tak se nás na náměstí schází čím dál méně, zejména ti nejstarší,co mají ještě smysl pro odpovědnost. Je k zamyšlení opět, proč nám mladí nechtějí pomoci? co je k tomu vede? Nevadí jim , že staří dřou a mladí si pak užívají jimi vydělané peníze?  Tak takto to tedy asi dál nepůjde přátelé.. ! Bude na místě zamyslet se nad striktním omezením podpory akcí, na které pojedete a na které ne.

 Díky tedy všem těm, kteří pomáháte vydělávat peníze pro SDH a přijdete pomoci. Vždyť My jsme sbor !!!


PODĚKOVÁNÍ  A  VÝSLEDKY:

Výbor SDH Humpolec děkuje všem, co se podíleli na přípravách, průběhu, a likvidaci 9. ročníku soutěže O pohár starosty města Humpolce ve dnech 14. -18.9. 2017.

Poděkováno rovněž patří profesionálovi za objektivem fotoaparátu panu Václavu Rokosovi, který se postaral o kompletní fotodokumentaci ze soutěže, za což mu patří náš dík.

Velké poděkování zejména hlavnímu partnerovi soutěže, což je Město Humpolec, hlavnímu sponzorovi soutěže, kterým je Pivovar Poutník Pelhřimov a dále Technickým službám Humpolec, ZŠ Komenského, pracovnici Evangelického kostela paní Havelkové,  a dalším spolupracujícím subjektům a organizacím, které nám pomáhají. Děkujeme.

Výsledky soutěže potvrzené hlavním rozhodčím panem Stanislavem Zápotočným , O pohár starosty Města Humpolec, jsou ke stažení v sekci download na hlavní stránce www.sdh-humpolec.cz

Družstvo Humpolec-B v plné polní obsadilo ve finále 8NEJ  krásné 5-té místo !!!!! :-)

Fotografie ze soutěže jsou umístěny ke stažení na https://soptik2744.rajce.idnes.cz/Soutez_Humpolec_16-9-2017/


ZÁSAHOVÁ OBUV ČLENA JEDNOTKY SDH.

Vážení kolegové ze zásahové jednotky a i ze sboru ,


z garáží zásahové jednotky SDH Humpolec se ztratily 3 měsíce nové zásahové boty HAIX velikosti 39-40 zhruba mazi středou až sobotou 16.9. 2017. Neví o tom někdo něco?, neviděli jste v garážích někoho cizího? Nezbývá než spolupracovat s velitelem stanice HZS a zvýšit i u nás objektovou bezpečnost, více věcí zamykat a vzájemně si přidělávat další problémy. 
Do garáže bude tedy nainstalována webová kamera a dlouhodobé záznamy budou archivovány, pro zajištění bezpečnosti zásahové jednotky SDH Humpolec a majetku Města. Děkuji za spolupráci.

19.9. Je to zajímavé, ale ten ,kdo boty "ukradl" /jinak se to ani nazvat nedá/ je v pondělí před 16 hodinou vrátil na své místo  a to tak, abychom je našli, Těžko říct , zda je o špatný vtip,nebo co tím  dotyčný sledoval????  Pokud to někdo víte, řekněte nám to. Každopádně to musel být jeden z nás, o čemž svědčí některé okolnosti, Zamysleme se nad sebou proč takto konáme.... Opravdu je to smutné, že tom zde  musíme psát. PK


KALIŠTĚ:  Noční soutěž v Kalištích je již potřetí a proběhne v sobotu 9.9 od 20 hodin na návsi v Kalištích. Naše družstvo se rovněž vydává na tuto dobrodružnou soutěž. Naše jednotka zajištuje i zásobování vodou na místě soutěže. Účast: Krejčí, Barák, Papež, Pohořský.

Soutěžní družstvo Humpolec - A se zde umístilo na již tradičním druhém místě. Gratulujeme. Pohár je doma.Taktické cvičení:

JSDH Velký Rybník pozval asi 8 jednotek včetně naší na sobotu 9.9. do Velkého Rybníka, kde proběhne taktické cvičení na téma dálková doprava vody hadicemi pomocí strojů PS12 na vzdálenost cca 2 km do kopce. Naše jednotka rovněž vyrazí na místo s T 815 CAS 20 a bude provádět hašení hořícího pole dvěma proudy C.Poděkování sboru:

Družstvo osmi našich nejstarších hasičů v čele s bratry Františkem Dvořákem, Janem Komrsem a Jaroslavem Ťoukálkem navštívilo 22. července naši družební obec Těškovice v MS Kraji, kde si naši junioři změřili síly v požárním útoku družstev starších 35 let. Dalšími členy družstva byli Komrs Josef, Vondráček Antonín, Trnka Jaroslav, Buchta Jiří a Ladislav Janeček.

 Náš Humpolecký „extra tým“  požární útok do vrchu  zdárně dokončil a jejich věkový průměr byl 70 lese blížil 70 rokům. Gratulujeme jim k reprezentaci sboru i města a i k dosaženému výsledku. Na snímku zleva Komrs Josef, Janeček Ladislav, Ťoukálek Jaroslav, Vondráček Antonín, Komrs Jan, Buchta Jiří v pozadí, Trnka Jaroslav a starosta našeho dobrovolného  sboru František Dvořák.   Kluci, sluší Vám to a ať Vám to vydrží :-) !

 

DĚTSKÝ DEN:

Dětský den v parku Stromovka proběhne 1. 6. od 13 hodin  v parku. úkolem SDH bude připravit dráhu pro dětské TFA jako lini a ve spolupráci s fy BILLA provozovna Humpolec se postarat o zajištění soutěžních disciplín a cen pro děcka.  Letos poprvé plánuji i malé občerstvení v podobě klobásek a grilu. 

NOC LITERATURY i u hasičů

Městská knihovna Humpolec nás požádala o spolupráci při čtení úryvků z literatury pro zájmové skupiny čtenářů. Předčítání na výjimečných místech se bude konat i u nás v garážích zásahové jednotky hasičů města Humpolce ve středu 10. května od 17:30 do 18 hodin. 

Sbor dobrovolných hasičů spolupracoval ve středu 10.5. na nově vzniklé akce "Noc literatury" kterou pro příznivce světové literatury připravila Městská knihovna v Humpolci. Příspěvky předčítali Irena Šarounová a Michal Dlouhý. Hasiči drželi čestnou stráž v plné zbroji. Čtení proběhlo v prostorách garáží zásahové jednotky hasičů Města Humpolec. Viz foto. Všem, kteří pomohli děkuji za SDH i za hlavní organizátorku paní Trnkovou z Městské knihovny v Humpolci. Foto na facebooku.

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ:

Dny otevřených dveří na stanicích HZS Kraje Vysočina a i na naší požární zbrojnici proběhnou ve dnech 4. - 6.5. 2017 od 8-17 hodin. Žádáme všechny členy sboru o pomoc při zajištěné této akce i v dopoledních hodinách. Je třeba připravit garáže i techniku tak, aby jsme mohli řádně prezentovat naši práci i vybavení jednotky PO.  Děkuji všem, kteří pomohou. Za tři dny se zůčastnilo  643 osob z toho 481 dětí a 162 dospělých.

Poděkování patří i našim nejstarším členům, kteří stále  a trpělivě pomáhají bratrům Jaroslavu Ťoukálkovi a Antonínu Vondráčkovi.  Děkujeme .   Výbor SDH Humpolec.

Dnes ve středu 3.5. od 16 uděláme malou brigáda na úklid techniky a prostor garáží, žádám i strojníky JSDH aby se zůčastnili uklidu a vyčištění vozidel Vojtěch Rozsypal, Pavel Prchal, Lukas Kudrna, Zdeněk Kříž a další. Díky všem, kdo přijdou. Pavel Krejčí


Děti budou mít na místě možnost nakreslit nám do soutěže obrázky v dětském kreslícím koutku na sále zbrojnice v průběhu dnů otevřených dveří. Přijdte za námi i Vy.

foto z roku 2015


ČIŠTĚNÍ POŽÁRNÍ NÁDRŽE 

v pátek či sobotu 28-29. 5 . provede naše jednotka vyčištění požární nádrže v obci Mladé Bříště. Sraz v 16 hodin na zbrojnici, T 148 CAS 32. Posádka je zajištěna.


BRIGÁDA na kácení dřeva  Sobota 15.4. 2017

Kácení stromů na ulici nádražní proběhne v sobotu 15.4. od 8 hodin na místě. Sraz jednotky v 07:30 na hasičárně. O účast žádáme i všechny proškolené pilaře. Proběhne zároveň i praktická část školení na motorové pily.   Pro všechny pracující brigádníky a naše děvčata bude připraveno i malé občerstvení navečer u grilu.


BRIGÁDA na zbrojnici  PA 3.3. 2017 od 17 hodin.


V pátek 3.3 od 17 - 19 hodin proběhná krátka a intenzivní brigáda na uklid prostor požární zbrojnice, garáží, kuchynky, sálu zbrojnice a pozůstatků po posledních akcích tzn., po soutěži a Huhuliádě. 

Úklid skladu, plachet od stanů konstrukcí,  atd atd.    Přijdte, kdo máte chut pomoci.  Díky .  

Zástupce velitele jednotky    a  Výbor SDH


ŽAVES   Batelov  18. března 2017   - Humpolec 1. místo v soutěži !!!!

2 rozhodčí :    Krejčí P., + 1 

Posádka 1+4 :  
JEŽKOVO PEKLO:     10. místo SDH Humpolec

11. - 12. 2 2017

Velký Beranov


Odborná příprava JSDH

Sobota 11. února 2017   Sraz a odjezd 09:45 !!!

Výcvik na vodě, záchrana tonoucího, praktické vyzkoušení suchého obleku do vody.
Jednotka SDH Humpolec
Výcvik proběhne v neděli od 10:00 hodin na rybníku Dvorák v Humpolci. CAS 20 Tatra a DA Fiat.
Ústroj zásahová, ev. ÚBO stejnokroj.

SEZNÁMENÍ S OBJEKTEM    "BRUNKA "  14.2. 2017    15:00

Seznámení JSDH  s objektem 7.2. / 14.2.  2017   vždy od 15:30 hod. na místě :

Odborná příprava pro členy JSDH. Seznámení s riziky, výrobou a operativní dokumentací fy HRANIPEX  Komorovice. /  SCE Humpolec.   JSDH: CAS 20 T 815 , Ostatní DA Fiat, DA Avia dle potřeby. Rozsah 1,5 hodiny + úklid věcí a osobních ochranných  prostředků.

Sraz v 15:00 na zbrojnici. 15:15 odjezd. Ústroj - zásahový oděv, ostatní ÚBO.

Začátek prohlídky v 15:30 hodin. Provádět nás bude p. Peterka - správce objektu fy RIVERICH s.r.o.    Na opozdilce se nečeká,

Mohou jet i nečlenové jednotky - DA Fiat.

Krejčí


Školení JSDH velitelé JPO III cyklika

Proškolení proběhne v Pátek 3. února od 08:00 hodin na PS Pelhřimov. Účast Vašíček , Krejčí, Maršík, Fučík Jakub.


AUTOŠKOLA

Proškolení řidičů B,C,   SDH / JSDH Humpolec proběhne v sobotu od 7:00 na PS Humpolec v sále zbrojnice.


HASIČSKÁ VZÁJEMNÁ POJIŠŤOVNA:

Dnes v  úterý 31.ledna od 19:00 hodin zavítá k nám na SDH Humpolec agent Hasičské vzájemné pojišťovny a.s. p. Hron Stanislav. Pohovoříme o možnostech pojistek pro členy SDH a o výhodách tohoto pojištění. Zeptat se můžete na pojistky zejména zákonného pojištění motorových vozidel, staveb, domácností a odpovědnostní pojistky. Kdo jste projevili zájem o tyto informace přijďte prosím včas. Jednatel SDH Humpolec Pavel Krejčí

Pivo na akce dodal Pivovar POUTNÍK Pelhřimov, kterému tímto mnohokrát děkujeme za spolupráci a poskytnutou pomic věcnou i finanční.

                                                         Výbor SDH Humpolec