KROUŽEK MLADÝCH HASIČŮ V ROCE  2020/2021:

Kroužek mladých hasičů se schází každý pátek od 16-18 hodin na požární zbrojnici Humpolec, Hálkova 422.

Jak se mladí hasiči připravují se můžete podívat zde:

Náplň kroužku:

Sportovní všestrannost

Pěší turistika

Požární znalosti, dovednosti, požární sport

Příprava na hru PLAMEN

Tábornické znalosti a dovednosti

Přihlášení je nutné písemně formou přihlášky.

Přihláška do kroužku je již nyní k dispozici ke stažení ZDE.  Předat hlavnímu vedoucímu mládeže. Vedoucí mládeže:  Řeháček Jan: 723 835 929  skauthonza@email.cz

Jednatel SDH  Ing. Krejčí Pavel  608780070

Družstvo nejmladších hasičů v Humpolci:

PRÁCE S MLÁDEŽÍ:

Věděli jste, že sbor dobrovolných hasičů v Humpolci má svůj kolektiv nejmladších hasičů, kteří se připravují na budoucí práci ve sboru i v zásahové jednotce SDH. Součástí této dlouhodobé přípravy je i zdravověda a zásady první pomoci, které si v pondělí procvičili i prakticky se zdravotním bratrem Pavlem Burdou. Viz foto níže. Kroužek mladých hasičů  se schází každé pondělí od 16 do 18 hodin v sále zbrojnice v ulici Hálkova 422. Mladí hasiči se tak učí potřebným dovednostem a znalostem v oblastech požární taktiky, hasiv, sebezáchrany, uzlování, práde s dýchací technikou a radiostanicemi. Učí se rovněž topografii a orientaci v terénu s mapou a buzolou.

Krom toho se kluci schází i společně se svými staršími kolegy na odbornou přípravu, společenské a sportovní akce, absolvují každoročně několik soutěží v požárním sportu či jedou na exkurzi nebo si společně zaplavat do bazénu. Členové kroužku se podílí i na brigádách na zbrojnici a při přípravě Humpolecké Huhuliády, Čertovského dne, Dne otevřených dveří, Dětského dne na Stromovce a dalších akcích v průběhu roku. Pomáhají i při stavbě stanů na farmářské trhy.

Naše dveře jsou otevřené a rádi mezi sebou uvítáme další mladé nadšence do řad dobrovolných hasičů v Humpolci. V současné době se kroužek stabilizoval a  má kroužek 9 členů a dva vedoucí.

Foto 20.1.2014

Schůzky kolektivu: Sál zbrojnice Hálkova 422, každé pondělí  od 16-18 hodin.

Noví členové družstva malých hasičů pro rok 2011:

Pytlík Ota, Pytlíková  Dita, Bejvl Dominik, Pipek Jan, Vyplašil Jan, Brothánek Tomáš, Koubek Milan, Řeháček Jan, Řeháčková Kristýnka

S přicházejícím rokem 2013 se připravuje i nové složení družstva. Vedením družstva mladých hasičů je pověřen referent mládeže  Fučík Tomáš. S ním se na vedení kroužku podílí zejména Maršík Martin, Vondráček Milan a Řeháček Milan.

UPOZORNÉNÍ  VÝBORU SDH:

Vzhledem ke špatnému stavu morálky družstva budou členové, kteří nechtějí opakovaně dodržovat zásady slušného chování, morálky a zdvořilosti v kolektivu, z družstva vyloučeni a jejich rodiče budou o této věci vyrozuměni. Pokud se někdo nebude chovat slušně a nebude schopen poslouchat rad a pokynů vedoucích a instruktorů při praktickém i teoretickém výcviku,  nemá v našem kolektivu místo!! Vedením družstva je oficiálně pověřen člen výboru Fučík Tomáš.

2009-2010

Resize of PB105972-světlejší.jpg (normální)

V Úterý 6.10.2009 proběhla druhá schůzka nejmladších členů našeho sboru. Vedení nejmenšího družstva se ujali pánové Papež Lukáš a Milan Řeháček. Legislativu řeší referent mládeže p. Jiří Hůla. Družstvo při první a druhé schůzce čítalo 10 kluků a 1 děvče Krystýnka Řeháčková. Domluveno bylo, že se budeme scházet každé úterý od 16 -18 hodin. Jako instruktor družstva pomáhá velkou měrou Martin Maršík.

PLAMEN  31.10.2009  ROHOVKA

V sobotu 31. 10 .2009 se naše družstvo mladách hasičů pod vedením p. Papeže Lukáše a Řeháčka Milana zůčastnilo podzimního kola hry Plamen v obci Rohovka.  Naši mladí si nevedli špatně a umístili se na 6 tém místě v branném závodě z 19 družstev, 2 místo ve štafetě dvojic a 13 místo v´požárním útoku CTIF. Celkově naše družstvo mladých hasičů v kategirii starší obsadili 5-té místo z devatenácti hodnocených družstev.  Gratulujeme pěkný výsledek.

Odkaz na výsledky zde: http://www.dh-vysocina.cz/data/PE/Plamen_podzim09_Rohovka.pdf

Treninky družstva nejmenších požárníků:

V těchto podzimních měsích probíhají tréninky družstva nejmladších hasičů buď na dvoře zbrojnice, kde trénují tvorbu přívodního vedení nebo při nepřízni počasí uvnitř v sále, kde se školí teorii, zdravovědu, uzle a další hasičské dovednosti.

Foto z posledního praktického tréninku:

Resize of PB105964.JPG (normální)Resize of PB105963.JPG (normální)PB105971.JPG (normální)

PB105969.JPG (normální)PB105967.JPG (normální)PB105961.JPG (normální)

První soutěž v požárním sportu Hněvkovice 2010

V sobotu 15. května se naše nejmladší družsvto zůčastnilo pod vedením p. Řeháčka a T. Fučíka soutěže v Hněvkovicích, odkud si družstvo přivezlo pěkné 12 místo s časem 34, 28 s.

Foto: bude doplněno

Druhá soutěž v požárním sportu Pacov 2010

V sobotu 22. května si naši nejmenší hasiči přivezli 8. místo ze soutěže  dětí v Pacově. Gratulujeme celému družstvu k dosaženým výsledkům.

Soutěž v požárním sportu dětí  Ondřejov 2010

V sobotu 29. května se děti zůčastnili soutěže v požárním sportu v Ondřejově, kde celkově obsadili 14 místo.

Noční soutěž dětí v Nevcehli u Telče

V sobotu 29. května v nočních hodinách se naši mladí hasiči  zůčastní soutěže v Nevcehli, kde předvedou své sportovní umění a bude to pro ně také příjemné zpestření. Říká se , že připraveným štěstí přeje, ale tak se nestalo. PS12 odmítla pro poruchu palivového čerpadla poslušnost a družstvo si muselo stroj zapůjčit od hasičů z Hněvkovic. I tak se naši mladí umístili na 8 místě z cca 26 družstev.

Fotky z tréninku družstva a přípravy na soutěže v Hněvkovicích 2010 :

DSC01924.jpg (normální)DSC01899.jpg (normální)

Věříme, že naše družstvo mladých hasičů nás bude reprezentovat i na soiutěži o pohár starosty města Humpolce pod Vilémovským

Zvýrazněné položky jsou povinné.